Obilježavanje Mjeseca hrvatskoga jezika

Menu

Moto škole:

"Ne možemo svi činiti velika djela, ali možemo mala s velikom ljubavlju."

Mjesec hrvatskog jezika obilježava se svake godine od 21. veljače do 17. ožujka.

Uz već održane 3. Dane glagoljice, danas su učenici 6. i 7. razreda obilježili ovaj Mjesec izradom plakata s pjesmama posvećenim hrvatskom jeziku uz vodstvo naše knjižničarke.

Mjesec hrvatskog jezika obilježavamo kako bismo učenike potaknuli na brigu o očuvanju materinskog jezika, svih njegovih narječja i dijalekata.

Naše učenike osvještavamo  o problemu učestalog korištenja stranih riječi i tuđica, te ih upućujemo kako se jednako dobro mogu izraziti i na hrvatskom jeziku.

Nastojimo jačati svijest o važnosti njegova očuvanja i podizanju jezične kulture u RH.

Na mrežnim stranicama BOLJE JE HRVATSKI! ( http://bolje.hr/ ) Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje, nalaze se prijedlozi hrvatskih zamjena za strane riječi i tuđice koje su neprilagođene ušle u uporabu u hrvatskom jeziku.

Share:

Ostale

Povezane objave

PHOTO-2026-06-23-16-57-27
99ED964D-F2D1-4339-BE71-D35568ADA8C0
IMG_1306 (1)
c9f15c37-5e5e-4612-8e41-e5fe59596298